STEM FEST Slavonija

STEM FEST Slavonija je dvodnevni javni događaj čija je svrha popularizirati znanost kroz STEM pristup kod djece, mladih i opće popularizacije građana u četiri slavonske županije.

Cilj je okupiti djecu, mlade i građane i omogućiti im sudjelovanje u edukativnim aktivnostima usmjerenima na STEM.

Događaj je dio aktivnosti projekta Kreativna STEM revolucija u Slavoniji koji provodi Dječji kreativni centar DOKKICA iz Osijeka u partnerstvu s Udrugom za razvoj zajednice Kreaktiva, Sveučilištem Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinskim i arhitektonskim fakultetom Osijek, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Tehničkom školom Nikole Tesle Vukovar.

VIJESTI

U srijedu, 10. svibnja, u novom prostoru EDukOS-a, održali smo završnu konferenciju projekta “Kreativna STEM revolucija u Slavoniji” koji smo provodili od …

Dana 4. svibnja na platou ispred Kazališno-koncertne dvorane „Ivana Brlić Mažuranić“ i Gradske knjižnice Slavonski Brod službeno je otvoren STEM FEST Slavonija …

Dječji kreativni centar DOKKICA u partnerstvu s Udrugom za razvoj zajednice Kreaktiva te u suradnji s EDukOS-om organizira Kreativni STEM room – …

STEM FEST Slavonija – Virovitica otvorio Ivica Kirin, gradonačelnik Virovitice 27. travnja ispred Gimnazije Petra Preardovića u Virovitice, nakon uvodnog pozdrava Ines …

STEM je pristup edukaciji odnosno obrazovanju koji se temelji na kombinaciji različitih područja, predmeta i načina razmišljanja. Pojam STEM je akronim početnih slova riječi na engleskom jeziku – science, tehnology, engineering i mathematics, a prvi put se počeo spominjati još 1998. godine. Naime, već su se tada počele javljati inicijative nastavnika koji su željeli unaprijediti školske kurikulume i poboljšati položaj STEM područja u obrazovnom sustavu. STEM pristup obrazovanju obuhvaća četiri područja: prirodne znanosti, informatiku, inženjerstvo, matematiku. No ono što je još važnije od samih STEM područja je način primjene odnosno učenja tih područja. STEM pristup znači da se dijete potiče na interdisciplinarno učenje odnosno kombinaciju svih područja u rješavanju nekog zadatka. Dakle, izbjegava se učenje svakog predmeta za sebe kao što je dugo bila tradicija u našem obrazovnom sustavu, već se djecu prvenstveno potiče da razmišljaju, istražuju i povezuju.